У черкаських лікарнях не вистачає кисню для лікування пацієнтів

У черкаських лікарнях не вистачає кисню для лікування пацієнтів
в Новини

Нині ситуація із поширення коронавірусної хвороби і в світі, і в Черкасах, зокрема, погіршується. Основна проблема, яка склалася в медзакладах міста – недостатнє забезпечення киснем пацієнтів. Про це під час сесії міської ради повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Всеволод Кульчиковський.

«Рідкий кисень нині доставляється з «Азоту» до лікарень приватною компанією «Кріогенсервіс». Вона каже, що кисню не вистачає. Ми направили листи із проханням вирішити питання із тим, аби наші лікувальні заклади забезпечувалися в першу чергу. Адже була ситуація, коли спочатку кисень розвозили по району, а потім в Черкаси зливали залишки», – каже Кульчиковський.

Потреба в кисні Першої міської лікарні – 500 кілограм, інфекційної лікарні – 2,5 тисяч кілограмів. Така потреба зумовлена в лікуванні сама ковідних пацієнтів. За звичних умов потреба в кисні – в сотню разів менша. Пандемія набирає темпів. Характеризується збільшенням кількості «важких» пацієнтів. Ситуація є складною, але контрольованою. Нині формуються додаткові бригади для роботи із хворими на коронавірус в інфекційному стаціонарі.

«У нас не є чинним режим надзвичайного стану і ми не можемо насильно відрядити туди людей», – сказав Кульчиковський.

Третю міську лікарню невдовзі знову включать до переліку лікарень першої хвилі. Там вже сформовано чотири бригади. Станом на 21 жовтня понад 22 тисячі жителів міста Черкаси захворіли на ковід. По області з початку пандемії виявили майже 95 тисяч. Кількість хворих в області, які одужали станом на сьогодні – 84267 осіб, з них жителів міста Черкаси – 19875 особи.

Нагадаємо, за останню добу на Черкащині померли від коронавірусу 17 осіб.

Читайте також інші новини із сесії: