Реклама

У Черкаському гідрометцентрі пояснили, які наслідки матимуть квітневі заморозки

У Черкаському гідрометцентрі пояснили, які наслідки матимуть квітневі заморозки
в Новини

Квітневі заморозки за останні 40 років на Черкащині не були зареєстровані лише у чотирьох випадках. В середньому відмічається 5-7 квітневих днів з цим стихійним явищем. А найбільше – 18 днів з від’ємними температурами зареєстровано у 2020 році, тоді були пошкоджені абрикоси, ранні сходи картоплі.

Таку інформацію повідомив керівник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Особливість нинішнього квітня – заморозки інтенсивні 6-7º, а на ґрунті – до 9º та тривалий період.

Чому тривалість дії таких низьких температур має важливе значення?

Якщо заморозок тривав до однієї години – масштабних наслідків може не бути, а на поточному тижні ми відмічаємо вже чотири ночі зі зниженням нижче 0º впродовж 10-13 годин.

Чутливість рослин до заморозків залежить від фази їх розвитку. Чим більше рослина встигла розвинутись, тим вона вразливіша.

“Такі низькі температури, як для цього періоду, негативно вплинули не лише на квітучі дерева, а могли спричинити пошкодження такої озимої олійної культури як ріпак. Тому наші агрометеорологи після завершення цього періоду оцінять стан посівів і вплив інтенсивних весняних заморозків”, – прокоментував Постригань цьогорічні квітневі заморозки.

Коли на Черкащину прийде потепління?

Як ми повідомляли раніше, 10-11 квітня холодний атмосферний фронт принесе на Черкащину порцію невеликого мокрого снігу та дощу. За попередніми прогностичними розрахунками, холодна погода на Черкащині утримається до 12 квітня, проте, атмосфера вже має теплу весняну стратегію.

Які прогнози на цю весну? Чи буде водопілля?

Раніше журналісти видання “ВиЧЕрпно” інформували, що цієї весни очікувати на водопілля на Черкащині не варто.

У басейні Дніпра та водозборі малих і середніх річок, що протікають на Черкащині, був відсутній стійкий сніговий покрив, ґрунт не мав значного промерзання, а це одні з головних чинників, які формують повінь. Наразі склалися несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. 

Читайте також: Під час пожеж на Черкащині загинули двоє людей

Реклама