У справі по ліквідації Тальнівського хлібокомбінату ще не поставили крапку…

sud2
besplatka_728_90_ukr

Історія із Тальнівським комбінатом хлібопродуктів, який хочуть передати у приватні руки, досі триває. Сьогодні у Господарському суді Черкаської області відбулося чергове засідання по справі застосування до підприємства ліквідаційної процедури.

Нагадаємо, історія підприємства почалася ще в далекому 1999 році,  коли рішенням спостережної ради ДАК «Хліб України» прийнято рішення про реорганізацію п’яти цілісних майнових комплексів: Одеського, Новополтавського, Євпаторійського, Івано-Франківського і Тальнівського комбінату хлібопродуктів. За законом вони не підлягають приватизації, і їх досі не виключено з відповідного переліку. У рамках процедури на базі Тальнівського КХП було створено дві юридичні особи — ДВЗП «Тальне» та ДП «Тальнівський КХП».

На сторінках «Економічної правди» писали, що саме ця реорганізація і створила передумови для банкрутства підприємств. Адже технічно та технологічно виробничі цехи підприємств взаємопов’язані і самостійно працювати не могли. Тобто основною ціллю з самого початку було банкрутство «дочок» Тальнівського КХП.

З цією ж метою були створені дві фірми-проклади ТОВ «КХП «Тальне»  та ТОВ КХП «Талне», відмінність яких тільки у відсутності у назві першої фірми літери «ь». Проте свою роль, як виявляється, у банкрутстві підприємств – вони відіграли. До слова, обидві ці фірми пов’язані з колишнім «регіоналом», а нині депутатом Черкаської обласної ради від Радикальної партії Олександром Коротковим. Саме він на  сайті Черкаської обласної ради значиться їхнім директором.

ckrin-korotkov

ТОВ «КХП «Тальне»  свого часу і скупило майно держпідприємства за 17,5 млн грн. Зрозуміло, що у порівнянні з його реальною вартістю – це копійки.

Що ж стосується конкретно ДП «Тальнівський КХП», до якого сьогодні і позивався кредитор ТОВ «КХП «Тальне», якому підприємство свого часу заборгувало кошти, то воно пройшло свій шлях, який зрештою і привів до того, що Рада кредиторів почала вимагати ліквідації підприємства, аргументуючи це його повною неплатоспроможністю.

Проте директор Тальнівського комбінату хлібопродуктів Євген Лахненко відзначає, що перед кредиторами вони вже повністю розрахувалися, про що свідчить виписка з банку, прикріплена до матеріалів справи.

Представник прокуратури також навела, на її думку, беззаперечні докази, які засвідчують, що підприємство не може бути приватизовано, оскільки є об’єктом державної власності.

Хоча представники Ради кредиторів і відзначають, що ДП «Тальнівський КХП» немає у переліку державних підприємств, а отже воно приватне і до нього відповідно може бути застосована ліквідаційна процедура.

sud

Зрештою, сьогодні суд вирішив, що йому потрібен час на вивчення матеріалів справи, тому наступне судове засідання відбудеться пізніше. Про час і дату буде повідомлено згодом.

Відзначимо, наразі до цієї справи прикута увага не тільки журналістів, але й громадськості. То ж чи продовжиться затягування судової справи, дізнаємося згодом…

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить