Поширити

“Закриті виборчі списки – це не те, чого потребує українське суспільство”, – нардеп Владислав Голуб (ВІДЕО)

“Закриті виборчі списки – це не те, чого потребує українське суспільство”, – нардеп Владислав Голуб (ВІДЕО)

Народний депутат України Владислав Голуб розповів про свої враження від інавгурації Президента України Володимира Зеленського та чи є мажоритарна система головною бідою української політики. На ці та інші питання Владислав Голуб відповів у студії “ВиЧЕрпно”.

Народний депутат України Владислав Голуб наголосив, що меседжі, які висунув Володимир Зеленський під час інавгурації, стали логічним продовженням його передвиборчої кампанії:

– Нещодавно відбулося позачергове засідання Верховної Ради України, де новообраний Президент Володимир Зеленський запропонував змінити виборчий закон, попри те, що під час виборчої кампанії він публічно заявляв, що підтримує відкриті виборчі списки. Під час інавгураційної промови Володимир Зеленський звернувся до народних депутатів України із пропозицією прийняти кодекс, який передбачає відкриті виборчі списки. Тим не менш він за своїм підписом самостійно вніс зміну до закону “Про вибори народних депутатів”, який передбачає закриті виборчі списки.

Владислав Голуб, згадуючи досвід 2006 та 2007 років, зауважив, що закриті виборчі списки не є новацією політичної системи:

– Закриті виборчі списки цікаві для партії, яка має лідерське спрямування. Власне, коли цю систему називають новою, згадую 2006 та 2007 роки, коли за цією моделлю провели вибори. Коли я чую, що це нова виборча система, починаю дивуватися, адже це не те, чого потребує суспільство. Я підтримую відкриті виборчі списки за регіональним списком, все інше – це маніпуляція.

Також Владислав Голуб наголосив, що з точки зору формування державних інституцій, відкриті виборчі списки за регіональною моделлю були б кращими:

– Абсолютна більшість політичних сил почала відмовлятися від своїх публічних обіцянок про відкриті виборчі моделі і казали, що це нова система. Прикро, що політичний момент стає домінантним щодо стратегічного розвитку держави. Ось саме в цьому проблема української політики, що всі оглядаються на власні рейтинги і на те, що вигідно саме в цей конкретний момент.

Детальніше дивіться у нашому відео:

Реклама