Відійшов у вічність очільник Черкаського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих

Відійшов у вічність очільник Черкаського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
в Новини

Сьогодні упокоївся Микола Кривоніс – громадський активіст, багаторічний очільник Черкаського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих, інформує “Прочерк”.

Пан Микола – родом із Тернопільщини. Народився 1934 року в селі Мшана Зборівського району. Він – виходець із родини, де кожен був членом підпілля ОУН–УПА. За це і поплатилися свободою. Малолітній Микола був репресований разом з матір’ю на підставі наказу НКВС СРСР № 7124 від 31 березня 1944 року як член сім’ї учасника підпілля ОУН-УПА. Їх виселили на спецпоселення в Комі АРСР 14 січня 1945 року з конфіскацією майна.

Його сестру в 1948 році засудили у Львові, дали 25 років каторги. Брат і батько отримали по десять років ув’язнення.

У листопаді 1946 року Микола Кривоніс здійснив разом з мамою втечу з поселення. За це матір судили й дали десять років таборів. Звільнили достроково після смерті Сталіна.

У 1969 році чоловік Микола Кривоніс переїхав жити на Черкащину.

Працював на „Хімреактиві” електриком, творив на підприємстві осередок РУХу.

Реабілітований на підставі ст. 3 Закону УРСР від 17 квітня 1991 р.

Брав активну участь у роботі громадських об’єднань області та України. Член проводу ОУН, член проводу Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих.

Нагороджений орденом „За заслуги” I, II, III ступенів, відзнакою Президента України „Орден князя Ярослава Мудрого” V ступеня, орденом „Козацька Слава” I, II ступенів, іншими високими нагородами й відзнаками.

Микола Кривоніс залишив у скорботі трьох доньок, онуків і правнуків.