“Він підлетів на висоту електроопори”: з’явились нові деталі в справі Юрія Лункіна

“Він підлетів на висоту електроопори”: з’явились нові деталі в справі Юрія Лункіна
в Новини, Суспільство

Чергове судове засідання у справі Юрія Лункіна відбулося сьогодні, 15 березня, в Соснівському районному суді міста Черкаси. Це вже шосте засідання після загибелі директора 19 школи. Сьогодні на суді опитали п’ятьох свідків, зокрема й трьох очевидців летальної аварії. 

Нагадаємо, Юрія Лункіна 14 січня 2020 року збили на перехресті вулиць Надпільна-Крилова. Водій автомобіля «Land Rover» збив насмерть чоловіка, який перебував на проїзній частині дороги. Ушкодження, отримані потерпілим, виявились несумісними з життям. Чоловік загинув на місці події. На лаві підсудних — Роман Куниця, який був водієм бізнесмена Юрія Буряка. Раніше Буряк працював у поліції, нині є директором ТОВ «КТС-Сервіс».

ДТП за участі  Юрія Лункіна

Серед свідків на сьогоднішньому засіданні самого Юрія Буряка не було. За словами доньки загиблого Ірини Лункіної, це основний свідок у справі, адже достеменно ще невідомо, за кермом на момент аварії був підсудний Куниця чи сам Буряк.

“На попередньому засіданні, коли йому телефонував прокурор, він просто говорив, що йому не прийшла повістка. На сьогодні він не бере слухавку і сама повістка йому точно відправлена. До того ж адвокат обвинуваченого (Володимир Орленко – ред) – це адвокат сім’ї Буряка. І невже ця людина не знає, що відбувається і що він – один із головних свідків у цій справі, якого просто необхідно допитати?!” – наголосила Ірина Лункіна.

IMG_4735

Загалом у справі 11 свідків, 5 із яких допитали сьогодні. Один із очевидців події Віктор Кияшко був свідком не самої ДТП, а її наслідків. Він не бачив саме моменту зіткнення, а лише те, як один із учасників аварії ніс сумку загиблого. Ні поліції, ні “швидкої” Кияшко не викликав, він просто проїхав повз.

“Моя машина була припаркована обабіч дороги, потім я відчув, що повз пролетіла якась машина. Коли я почав рух, то побачив, що на перехресті посередині стояла вантажівка, ми об’їхали її з правого боку. Спереду був чоловік, він лежав обличчям вниз. Загиблий лежав за метрів 40 від пішохідного переходу. Назустріч нам йшли два чоловіки, очевидно, що водій і пасажир “Land Rover”, – розповів Кияшко.

Водій вантажного автомобіля “DAF” Федір Филька же зауважив, що із машини вийшов лише один чоловік. Хвилька бачив аварію від початку до кінця. За його словами, удар був такої сили, що Юрія Лункіна підкинуло на висоту електроопори.

“14 січня я саме повертався з рейсу, їхав у середній смузі вулиці Надпільної. На швидкості понад 100 кілометрів на годину мене обігнала автівка темного кольору («Land Rover» – ред.) по лівій смузі. У цей момент чоловік почав йти по пішохідному переходу зліва направо. Потім я бачив, як стався удар, від якого потерпілого сильно підкинуло, десь на висоту електроопори. Я зупинився, встав із машини, зібрав усі речі потерпілого і приніс до тіла. Із пасажирського місця “Ленд Роверу” вийшов чоловік у червоній куртці та прийшов до тіла. Я підійшов до цього чоловіка, попросив, щоб виставили якісь попереджувальні знаки про місце ДТП. Це, найімовірніше, був не Куниця, бо той чоловік вищий за нього”, – розповів Филька.

Та за словами адвоката потерпілих Сергія Василенка, у червоній куртці був саме Куниця.

“У червоній куртці був обвинувачений Роман Куниця. Очевидно, що ця особа за кермом не перебувала”, – зауважив Василенко. 

IMG_4732
Між свідченнями цих двох свідків Фильки та Кияшка є розбіжності, адже один каже, що із машини, що збила Лункіна, вийшов один чоловік, а інший засвідчує, що їх було двоє. Також є розбіжність між свідченнями щодо того, на якій смузі лежав загиблий.
Поліцію та медиків Филька не викликав, бо розгубився і не хотів заважати іншим учасникам дорожнього руху. Поставив знак аварійної зупинки і викликав “швидку” допомогу лише третій свідок Валентин Тютюнник. Покинув він місце події лише після того, як дав показання правоохоронцям. 
У цій справі планують допитати ще шістьох свідків. Наступне засідання відбудеться 22 квітня о 10:00.