Воїн світла: на фронті загинув громадський активіст Олег Собченко

Воїн світла: на фронті загинув громадський активіст Олег Собченко
в Новини

На фронті загинув громадський активіст Олег Собченко з Корсунщини, який з початком повномасштабного вторгнення пішов захищати Україну.

Інформацію про загибель воїна та патріота оприлюднили на сторінці Національного військово-історичного музею України.

– Олег багато років безкорисно працював над відновленням меморіалів та могил вояків Армії Української Народної Республіки. Він належав до дружньої команди Благодійного фонду «Героїка», метою якого є збереження пам’яті про захисників України столітньої давнини. Як тесляр та каменяр, Олег власноруч працював над відновленням пам’ятників. Був першим з комбатантів, хто у березні зібрав для нашого музею цінні експонати, – написали на сторінці музею.

Олег – мешканець Корсунь-Шевченківського. 4 грудня йому виповнилося 49 років. Був активним учасником Революції Гідності та дістав чисельні пошкодження під час протистояння в Черкасах. У 2014-2016 роках Олег воював у складі добробатів. У лютому 2022 року долучився до 72-і бригади імені Чорних Запорожців, героїчно захищаючи Київ під Мотижиним.

Читайте також: «Особиста свобода – це головне, що людині треба», – майданівець, учасник бойових дій Олег Собченко

Перші 10 місяців повномасштабної війни Олег працював у складі екіпажу аеророзвідки.

– Я знаю, саме завдяки Собченку вистояв Київ, – написав про Олега його побратим Ігор Луценко. – Коли у березні в районі Казаровичів група російських десантників спробувала захопити греблю Ірпеня, Олег у слушний момент взяв командування на себе і зметикував, як тими жалюгідними засобами відбити атаку елітних солдат.

Ми тоді не дали можливість росіянам взяти під контроль воду в річці Ірпінь – річці, котра потім, завдяки відкритій греблі, розлилася і вирішальним чином допомогти захистити столицю з Півночі, утримати Мощун.

Олега Собченка було нагороджено орденом “За мужність” ІІ ступеня.

За інформацією депутата Черкаської обласної ради Олега Петренка Собченко загинув під Вугледаром Донецької області.

Читайте також: Під Бахмутом загинув командир взводу з Черкащини