Як обрати туристичний пальник?

Як обрати туристичний пальник?
в Новини

Тривалий похід із ночівлею потрібно заздалегідь планувати, купувати правильний одяг, взуття, палатки та амуніцію. Приготувати їжу, висушити одяг чи просто нагріти води в польових умовах можна на багатті. Та зручніше робити це за допомогою туристичного пальника. На щастя, туристичні пальники випускаються у великому асортименті, для різних видів палива, тож просто необхідно обрати підходящу модифікацію.

Прості газові пальники

Цей різновид вважається найпростішим у використанні, займає мало місця, має невелику вагу. Щоби увімкнути пальник, достатньо просто під’єднати із газовим балоном за допомогою різьбового з’єднання. Такі пальники можуть працювати на бутані, ізобутані та пропані.

Основні переваги газових пальників:

  • мала вага та габарити;
  • швидке увімкнення — просто поверніть клапан і запаліть вогонь;
  • просте і точне регулювання полум’я;
  • сучасні моделі сумісні із регулятором тиску, котрий може збільшити продуктивність при поганій погоді.

Тепер окреслимо недоліки. Внаслідок особливостей конструкції, проблематично встановлювати габаритний посуд. Важко оцінити скільки залишилось газу в балоні. Досить висока вартість палива у порівнянні з бензином, дизелем.

Функціональні рідкопаливні пальники

Для розпалювання таких пристроїв використовується очищений бензин, котрий при спалюванні не дає запаху, створює чисте та яскраве полум’я. Пальники на рідкому паливі краще працюють при низьких температурах, відрізняються меншою витратністю. Деякі моделі можуть працювати на звичайному бензині, а також на керосині чи дизельному паливі.

Інші переваги рідкопаливних пальників: нижчий профіль, що покращує стійкість; легко визначити кількість палива.

Мінуси таких пальників досить відносні: перед стартом паливо потрібно прогріти; бензин із тари легко можна пролити; вага більша у порівнянні з газовими пальниками.

Мультитопливні пальники — максимум комфорту

Ці моделі універсальні, оскільки можуть працювати на рідкому паливі чи скрапленому газі. Такий пальник варто обрати, якщо ви ходите в походи в усі пори року, вам потрібен пристрій, що може ефективно працювати за будь-якої погоди.

Універсальність робить такі пальники чудовим вибором для туристів, що подорожують різними країнами. Адже не в усіх регіонах можна придбати газ, а бензин чи дизель купити легше.

Аби негода не стала на заваді вашим планам, варто обрати вітрозахист — це спеціальні екрани, що закривають вогонь від вітру, дозволяють ефективніше використовувати паливо. Найбільш затребуваними є вітрозахист із анодованого алюмінію, котрий не тільки захищає від вітру, а й добре відбиває тепло, підвищуючи ефективність роботи пальника. Такий вітрозахисний екран фіксується у ґрунті за допомогою металевих шпиць.

Різні модифікації пальників, а також вітрозахисні екрани, ви можете придбати в інтернет-магазині Терра Інкогніта. Великий вибір моделей від відомих виробників допоможе підібрати пальник, що точно відповідає особливостям вашого походу.

*рекламний матеріал