«Черкаська поліція зробила все можливе, щоб затягнути час»: заступник міського голови про деталі замаху на його життя (ВІДЕО)

109796385_574363683248242_8229621940429342534_n
besplatka_728_90_ukr

Заступник міського голови Черкас Юрій Ботнар дізнався про спецоперацію щодо попередження правоохоронцями його замовного вбивства в той момент, коли оперативники вирішили його до неї залучити. Він ні з ким з того моменту не контактував і нікому про неї не говорив до її завершення. Про перебіг спецоперації та кому перейшов дорогу, чиновник розповів на своїй пресконференції. 

Нагадаємо, 16 липня про зникнення заступника міського голови Черкас Юрія Ботнара повідомив сам міський голова Анатолій Бондаренко. Він зазначив, що його заступник зник ще ввечері 15 липня. Востаннє його бачили о 19:30 годині. А вже 16 липня був затриманий депутат Черкаської міської ради Максим Шадловський, який, імовірно, замовив вбивство Ботнара. Згодом сам Юрій Ботнар у «Фейсбуці» повідомив, що жививй і здоровий.

Також ми писали про те, що за замовне вбивство Юрія Ботнара мали заплатити 20 тисяч доларів. Після вдалого інсценування злочину, організатора вбивства депутата ЧМР Максима Шадовського затримали, а сам Юрій Ботнар тимчасово оселився у друзів.

Даємо короткі відповіді на основні питання:

botnar

Кого Юрій Ботнар підозрює у замовленні свого вбивства?

- Під протокол слідству я повідомив, що пов’язую цей замах з моєю діяльність — і політичною, і службовою. З моєю антикорупційною діяльністю. Оскільки я і наша команда (ВО «Свобода» — ред.) послідовно голосували за розірвання угод з «Новою якістю (управлінська компанія — ред.), яка належить Андрію Бортнику. Ми розуміли, що замість того, щоб очистити місто від сміття, ми отримали проблему із захмарними тарифами. Тому я вважаю, що це пов’язано перш за все з цим.

Максим Шадловський, який потрапив через партію Бродського (Михайло Бродський — український політик — ред.), Олексій Романов (депутат міськради — ред.) та Людмила Бордунос (заступниця міського голови Черкас — ред.), які представляють «Самопоміч», є політичним дахом Андрія Бортника в Черкаській міській раді. Кримінальним дахом Андрія Бортника, його бізнесу в Черкасах виступають кримінально-бізнесові угруповання, так звані «прудіни», які керуються з Москви, за моєю інформацію, і так звані «мєліни», які керуються колишнім депутатом міськради від Партії регіонів. Гадаю, що саме цей симбіоз може бути причетний до замовлення мого вбивства, — прокоментував заступник.

Також Ботнар повідомив, що з кінця 2019 року Максим Шадловський і Олексій Романов тиснули на нього, щоб він вплинув на позицію фракції «Свобода» у ЧМР з метою відставки міського голови черкас Анатолія Бондаренка. Це, на його думку, також може бути однією з причин помсти.

Скільки коштувало замовне вбивство?

- Хочу зазначити, що мені заборонено говорити про відому мені суму оплати за вбивство, — відзначив Ботнар.

Проте зауважив, що сума в 900 доларів, яка раніше фігурувала, не є навіть половиною реальної вартості такої «роботи».

Чи брали участь черкаські правоохоронці у спецоперації?

- Черкаська поліція зробила все можливе, щоб затягнути час. Не збиралася мене не то що шукати, не збиралася мене знайти. Вони затягували час, займалися бюрократією, робили імітацію… Також не таємниця, що деякі високопосадовці черкаської поліції так само можуть бути пов’язані з цим кримінальним угрупованням.

Чи буде наймати охорону?

- Для того, аби найняти охорону такого рівня, яка передбачатиме такі моменти, у мене немає коштів. Наразі я не можу найняти таку охорону. Щодо поліцейської охорони, то мені її ніхто не пропонував.

Чи пов’язує останні події із особою голови Черкаської ОДА Романом Боднаром?

- Я не виключаю можливості причетності до мого «викрадення» і «вбивства», як це планувалося, різноманітних осіб, з якими у нас відбувається політичне протистояння. Це одна з теорій, які існують, і вона, на мою думку, має право на життя.

Чи очікував, що замовником вбивства стане саме Максим Шадловський?

- Для мене неочікувано, що саме Максим Шадловський є замовником мого вбивства ще й в такий спосіб. У мене був певний список… Максим Шадловський в ньому був, але точно не серед перших позицій. Я дійсно здивований. У нас не було конфлікту прямо «палаючого».

Детальніше дивіться у нашому відео:

Для полегшення пошуку питання, що вас цікавить, прописуємо похвилинно: 1. Кого підозрює у замовленні свого вбивства? 00:05 2. Чи пов’язує останні події із особою голови черкаської ОДА Романом Боднаром? 02:50 3. Коли дізналися про спецоперацію? 03:18 4. Що відчув, коли правоохоронці повідомили про замовне вбивство? 04:31 5. Чи брали участь черкаські правоохоронці у спецоперації? 05:12 6. Скільки коштувало замовне вбивство? 05:56 7. Чи відомі особи виконавців замовного вбивства? 06:17 8. Яка міра запобіжного заходу обрана Максиму Шадловському і чи передбачено нею внесення застави? 06:35 9. Чи буде наймати охорону? 07:37

First1

Можливо Вас зацікавить