Найдавніший в історії людства храмовий комплекс досліджуватимуть й археологи з Черкащини (ФОТО)

Найдавніший в історії людства храмовий комплекс досліджуватимуть й археологи з Черкащини (ФОТО)
в Новини

Археологи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучилися до дослідження найдавнішого в історії людства храмового комплексу Гебелі-Тепе, що в Туреччині. Проце йдеться на сторінці Центру вивчення пам’яток археології ЧНУ ім. Б. Хмельницького. 

Передувала цій археологічній експедиції робота в науковій розвідці старшого наукового працівника Наукового-дослідного центру з вивчення пам’яток археології інституту історії і філософії ЧНУ, кандидата історичних наук Оксани Меміш.

Під час візиту до місцевості, яка відзначається до того ж і величезною кількістю пам’яток біблійної доби (печера Ноя) та раннього християнства, Оксана Меміш готувала організаційно-матеріальні передумови для участі науковців Черкаського національного в міжнародному проекті з дослідження Гебеклі-Тепе (Пуповинного пагорба).

За словами завідувача кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки ЧНУ, професора Анатолія Морозова, храмовий комплекс Гебелі-Тепе — це найбільш вражаюче відкриття світової археології, пов’язане з ім’ям Клауса Шмідта. У цій місцевості вже на сьогодні відомі декілька десятків храмових комплексів, споруджених ще в добу палеоліту.

Реклама