У ЧДТУ відкрили перший інформаційний центр ЄС в Черкаській області

DSC01620
besplatka_728_90_ukr

Сьогодні у Черкаському державному технологічному університеті було відкрито перший інформаційний центр Європейського Союзу в Черкаській області. Це вже 26 інформаційний центр, який створений на території України.

Підписали угоду між представництвом ЄС в Україні та ЧДТУ про створення інформаційного центру голова відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчінскас та ректор ЧДТУ Олег Григор. А до урочистого перерізання стрічки на знак відкриття інформаційного центру ЄС долучився й заступник міського голови Черкас Ігор Волошин.

DSC01613

DSC01615

- Дуже приємно, що у Черкаській області Європейський Союз обрав саме наш навчальний заклад. Черкаський державний технологічний університет виконає свою місію у наданні інформації про ЄС у повному обсязі, адже ми маємо досвід у роботі з Європейським Союзом, у нас є подвійні дипломи, ми практикуємо обмін викладачами та студентами. Але ми готові надалі плідно працювати, щоб жити у потужній країні, — сказав ректор ЧДТУ Олег Григор.

DSC01633

Інформаційний центр інформуватиме населення міста Черкас і Черкаської області про можливості євроінтеграції на регіональному та локальному рівнях.

- Ми пишаємося тим, що знайшли такого серйозного партнера, який дозволив нам відкрити ще один інформаційний центр, перший у Черкаській області. Ми щиро дякуємо колективу університету за те, що вони з ентузіазмом взялися за цю роботу, а ми, у свою чергу, будемо підтримувати цей центр багато років поспіль. Ласкаво прошу в сім’ю інформаційних центрів ЄС! – сказав Юргіс Вільчінскас.

DSC01641

У рамках заходу Юргіс Вільчінскас подарував ЧДТУ символічний годинник.

DSC01650

Основною метою діяльності інформаційного центру Європейського Союзу в Черкаській області буде:

- поширення інформації про Європейський Союз та його політику;

- сприяння розвитку та розширенню відносин між Україною та ЄС;

- інформування студентів про програми та діяльність ЄС;

- надання допомоги у підготовці наукових та дослідницьких робіт з питань європейської інтеграції;

- сприяння участі студентів у заходах та дебатах з питань діяльності ЄС.

Інформаційний центр ЄС є одним із основних джерел інформації про Європейський Союз. Саме тому в цій установі нададуть всю необхідну інформацію про історію, виникнення та принципи формування ЄС. Перші інформаційні центри ЄС були створені у 1963 році. Сьогодні у світі діє більше 600 центрів, які відкриті переважно при університетських національних бібліотеках, просвітницьких центрах.

Після відкриття інформаційного центру для викладачів, студентів і всіх зацікавлених осіб керівник відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Юргіс Вільчінскас провів інтерактивну дискусію на тему «Як спонукати зростання економіки України?». Пан Юргіс розповів, що потрібно зробити, щоб Україна стала успішною державою та вийшла на новий рівень розвитку.

DSC01638

- Щоб перезавантажити українську економіку, потрібно зробити три вагомі речі: по-перше, потрібно побудувати справедливу соціальну ринкову економіку. Вона має бути побудована на верховенстві права. Ця ринкова економіка має бути заснована на правилах, однакових для всіх. По-друге, економічний успіх повинен ґрунтуватися на ваших інноваціях та конкурентноздатності, а не на тому, як ви знаєте місцеву владу чи як ви можете «пробитися» зі своїми контактами, щоб вас почули. По-третє, економіка все-таки не джунглі. Держава має піклуватися про те, щоб не було монополії, олігархії, неякісної судової системи, рейдерства. Якщо все буде виконано, ми не скажемо, що Україна у минулому році зросла на 2,5%, ми дивитимемось на зовсім інший ріст України, який має бути 6-8%, — сказав Юргіс Вільчінскас.

DSC01645

DSC01643

Довідково: Інформаційні центри ЄС створюються Європейським Союзом для сприяння освіті та дослідженням з питань європейської інтеграції. Ці установи надають всім бажаючим необхідну інформацію про історію виникнення та принципи формування Європейського Союзу, спільні здобутки держав-членів ЄС, поточну проблематику і стратегію подальшого розвитку європейської спільноти. 

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить