Бондаренко не виключає закриття в’їздів і виїздів з Черкас

Бондаренко не виключає закриття в’їздів і виїздів з Черкас
в Новини

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко прогнозує, що пік епідемії на коронавірус припаде на наступний тиждень, тож потрібно уже зараз думати про більш жорсткі і кардинальні заходи боротьби із ним, навіть до заборони виходити з дому.

– Потрібно зупиняти громадський транспорт і вводити такі жорсткі обмеження, які діють в Італії, Ізраїлі та інших країнах. Потрібно навіть заборонити вихід з дома, – відзначив очільник міста у студії “ВиЧЕрпно”.

Анатолій Бондаренко не виключає, що навіть доведеться піти на більш радикальні кроки і закрити в’їзди і виїзди з міста.

– На сьогоднішній день потенційно небезпечних носіїв, які приїхали з-за кордону, з Києва надзвичайно багато в місті. Тому, думаю, буде введений надзвичайний стан, як, в принципі, і по всій країні, – додав Анатолій Васильович.

Раніше ми писали, що у Черкасах є чотири людини з підозрою на COVID-19. До міської інфекційної лікарні вони поступили 17 березня 2020 року, троє черкащан та одна людина зі Сміли. Вони були перевірені експрес-тестами, висновки – негативні, проте проводяться дообстеження в обласному лабораторному центрі.

Додамо, з 12 березня до 3 квітня у навчальних закладах Черкас було впроваджено карантин. Директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов наголосив, що постанова КМУ передбачає введення тритижневого карантину у закладах освіти не залежно від їхньої форми власності й управління.

Окрім того, 16 березня виконком Черкаської міської ради проголосував за призупинення роботи всіх закладів, окрім аптек і продуктових магазинів. Згідно проєкту рішення, роботодавцям усіх форм власності рекомендують запровадити дистанційну форму роботи, також рекомендовано призупинити діяльність культових споруд (церкви, собори, храми). Аби здійснювати контроль за виконанням цього рішення, будуть залучати працівників Національної поліції та Управління інспектування. Контроль за виконання цього рішення було покладено на міського голову Черкас Анатолія Бондаренка.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, станом на ранок 17 березня в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. В Чернівецькій області – чотири випадки, м. Київ — два та в Житомирській – один (летальний). Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 140 повідомлень про підозру на COVID-19 (7 випадків — підтверджені лабораторно, 89 – негативні, коронавірусу не виявлено, 44 — досліджують).