Час карантину: перелік заходів, які допоможуть призупинити поширення коронавірусу

Час карантину: перелік заходів, які допоможуть призупинити поширення коронавірусу
в Новини

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, станом на ранок 17 березня в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. В Чернівецькій області – чотири випадки, м. Київ – два та в Житомирській – один (летальний). Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 140 повідомлень про підозру на COVID-19 (7 випадків – підтверджені лабораторно, 89 – негативні, коронавірусу не виявлено, 44 – досліджують). 

Читайте також: «Чума XXI століття»: чи готові

медичні заклади Черкащини до спалаху коронавірусу

У ході вчорашнього відеозвернення президент України Володимир Зеленський закликав Кабінет Міністрів України зробити наступне:

1. З 17 березня заборонити приймати відвідувачів закладам культури, торговельно-розважальним центрам, ресторанам, кафе, фітнес-центрам та іншим закладам харчування, розваг і послуг. Ресторани і кафе зможуть продовжити роботу з приготування їжі, доставку якої громадяни зможуть замовити додому.

2. Міністерству інфраструктури з 12:00 18 березня заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне пасажирське перевезення, заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення можна здійснювати у режимі: до 10-ти осіб – у маршрутних таксі й таксі і до 20-ти осіб – у тролейбусах, автобусах, вагонах трамвая.

3. Міністерству фінансів провести перемовини з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними партнерами щодо надання фінансової підтримки для подолання наслідків коронавірусу.

4. Найближчим часом Національний банку України, Міністерство фінансів, державні і комерційні банки мають розробити програму кредитних канікул для малого і середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін. Окрім цього, громадяни, які отримують пенсію менше 5000 грн, мають одержати доплату в розмірі 1000 грн.

5. Міністерству охорони здоров’я необхідно тимчасово заборонити планові заходи та операції. Максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах. Розробити механізм доставки ліків працівниками “Укрпошти” для людей похилого віку.

6. Заборонити масові заходи за участю більше 10-ти осіб, включно з обрядами та церемоніями. Лідери усіх церков мають з розумінням поставитися до ситуації, коли є загроза людському здоров’ю та життю.

7. Обмежити експорт продуктів харчування – за визначеним Урядом переліком.

8. Міністерствам, головам ОДА, місцевого самоврядування, керівникам підприємств – забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС, аптек, банківських установ, страхових компаній.

9. Роботу у звичайному режимі мають продовжити всі без винятку органи державної влади, заклади охорони здоров’я та правоохоронні органи.

На виконання доручення президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС Кабінет Міністрів прийняв низку рішень, а також обмежив пасажирські перевезення на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Раніше ми писали, що з 12 березня до 3 квітня у навчальних закладах Черкас було впроваджено карантин. Директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов наголосив, що постанова КМУ передбачає введення тритижневого карантину у закладах освіти не залежно від їхньої форми власності й управління.

Нагадаємо, що виконком Черкаської міської ради проголосував за призупинення роботи всіх закладів, окрім аптек і продуктових магазинів. Згідно проєкту рішення, роботодавцям усіх форм власності рекомендують запровадити дистанційну форму роботи, також рекомендовано призупинити діяльність культових споруд (церкви, собори, храми). Аби здійснювати контроль за виконанням цього рішення, будуть залучати працівників Національної поліції та Управління інспектування. Контроль за виконання цього рішення було покладено на міського голову Черкас Анатолія Бондаренка.