Черкащани заборгували за опалення 160 мільйонів гривень, – Павло Карась

Черкащани заборгували за опалення 160 мільйонів гривень, – Павло Карась
в Новини

Жителі Черкаської територіальної громади заборгували 160 мільйонів гривень за теплопостачання. Ця сума накопичувалася багато років.

Про це в студії “Вичерпно” розповів керівник комунального підприємства “Черкаситеплокомуненерго” Павло Карась.

“У нас є заборгованість перед компанією “Нафтогаз Україна”, вона складає близько 136 мільйонів гривень. Населення нам винне 160 мільйонів гривень. Держава нині ставить завдання, аби ці дві цифри за наступні 87 місяців перекрили одна одну”, – пояснив Павло Карась.

За час війни, зізнається очільник підприємства, був період, коли відсоток оплати дещо “просів”. Наразі ж він близький до 100%.

“Я звертаюся до всіх (черкасців – ред.) із проханням сплачувати за тепло. У нас іншого шляху немає! Якщо ми не заплатимо за газ – ми не отримаємо тепло. Рівень оплати – це основа якісного теплопостачання, тим паче чинний тариф для всіх категорій залишається незмінним!”, – наголосив керівник підприємства.

За словами Карася, для бізнес-споживачів вартість газу становить 29 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Водночас “Теплокомуненерго” отримує газ по 38 тисяч гривень, а ринкова вартість становить близько 50 тисяч гривень. Різницю в тарифі компенсовуватиме держава та органи місцевого самоврядування.

“Тариф дуже високий! Але, я думаю, що під час цього опалювального сезону ринкова ціна може бути і більше ста тисяч гривень”, – спрогнозував керівник “Черкаситеплокомуненерго”.

Читайте також: Альтернативні джерела опалення в Черкасах є лише на об’єктах критичної інфраструктури

Детальніше про це та багато іншого дивіться в нашому відео:

Нагадаємо, узимку температурний режим в оселях черкасців не повинен зазнати змін. Нижня температура в наріжних кімнатах має становити +20  ֯С, в інших – +18  ֯С.