Черкаські старшокласники провели дипломатичний бал (ФОТО)

Черкаські старшокласники провели дипломатичний бал (ФОТО)
в Новини

У Черкаському обласному художньому музеї відбувся дипломатичний бал. У такий спосіб старшокласники міста завершили освітній проєкт «Модель ООН. Черкаси 2023».

Про це повідомили в пресслужбі ЧМР.

На першому етапі проєкту вони пробували себе у ролі дипломатів та представників Організації Об’єднаних Націй, напрацьовували ідеї повоєнної відбудови України, реформування системи міжнародних інституцій.

Від імені Черкаського міського голови Анатолія Бондаренка заступниця директора департаменту – начальниця управління освіти Надія Євчак привітала учнівську молодь міста й нагородила кращих учасників грамотами за активну участь. Подяками відзначили організаторів проєкту.

«Чудово, що попри складні часи, ми можемо організовувати подібні заходи й утілювати проєкти для молоді, майбутнього нашої громади, – відзначила Надія Євчак. – Дякую учням за активність і небайдужість, вчителям – за наставництво, батькам – за підтримку. Ми впевнені, що завдяки такій активній молоді майбутнє нашої держави в надійних руках і Україна займе почесне місце серед європейських країн».

Ідея проєкту «Модель ООН» належить активній учнівській молоді, зокрема, Учнівській міжпарламентській асамблеї міста. Допомагали школярам готуватися педагоги-організатори впродовж 2 місяців. Спікерка Асамблеї Анна Кравченко відзначила, що модель ООН реалізують у Черкасах вже 12 років, але цього року за сприяння міської влади у ній вперше взяли участь учні майже всіх черкаських шкіл. Крім того, упродовж навчального року в місті було реалізовано багато важливих для молоді ініціатив: стажування в органах місцевого самоврядування,  участь у Всеукраїнському форумі взаємодії та розвитку, численні тренінги тощо.

«Модель ООН дає надзвичайно багато можливостей для розвитку. Нам важливо відчути свою потрібність громаді та суспільству, атмосферу команди і дружби, вміння дебатувати, вирішувати конфлікти, – відзначила спікерка Учнівської міжпарламентської асамблеї Анна Кравченко. – Я беру участь у засіданнях молодіжної європейської ради, і готова там представити наші резолюції, напрацьовані старшокласниками Черкас, які стосуються тем, пов’язаних з війною та повоєнною відбудовою України. Це надзвичайно важливо».

За словами Анни Кравченко, наступним кроком реалізації ініціатив стануть вибори в Учнівську міжпарламентську асамблею.