Чому гарячий напій краще допомагає остудитись у спеку

Чому гарячий напій краще допомагає остудитись у спеку
в Новини

Багато хто вважає, що немає нічого кращого, ніж випити в спеку склянку холодного освіжаючого напою. Однак це твердження не вірне – набагато більшого ефекту ви досягнете, потішивши себе чашкою гарячого чаю. Абсурдно, скажете ви? Ні, дадуть відповідь вчені.

Вся справа в тому, що охолодження організму відбувається за певним алгоритмом:

  • спочатку в мозок надходять сигнали про підвищення температури тіла (це може бути як у спеку, так і за рахунок фізичних навантажень);
  • потім мозок передає команду залозам, які виділяють піт, який у свою чергу охолоджує організм і сприяє збереженню вологи на шкірі.

Тому можна освіжитись і за допомогою чаю. Бонуси в казино є своєрідним чаєм для гравця.

Як це працює

Логіка стверджує, що, випиваючи холодний напій, людина лиш ненадовго може знизити температуру тіла і отримає таку бажану прохолоду на короткий час. Однак, правда полягає в тому, що організм не охолоджується зсередини. Охолодження відбувається за допомогою поту, який виділяється та знижує температуру тіла зовні.

Канадські вчені вирішили провести експеримент, у ході якого добровольцям пропонували охолонути, випивши склянку теплої води. Виявилося, що така дія призводить до підвищення потовиділення і тим самим знижує температуру тіла. А відбувається це тому, що на язиці у людини знаходяться спеціальні рецептори, що виконують роль “термометра”. Вони реагують на тепло і посилають сигнали в мозок. Він у свою чергу дає команду потовим залозам на охолодження організму, тобто виділення поту.

У чому недолік

Все б добре, але є інший бік медалі – досить неприємно рясно потіти, та ще й у спеку. А ефективно охолодити організм можна лише у разі рясного потовиділення. Крім того, пити гарячу воду теж не дуже хочеться, коли температура повітря є досить високою. Естетика процесу, звичайно, страждає, але результат людина отримує. 

Не варто забувати про те, що при наявності поту на тілі (як і при наявності мокрого одягу) гарячий чай або будь-який інший напій тільки підвищить температуру тіла і не принесе бажаного ефекту.

*рекламний матеріал