“Ми такі, як всі”: у Черкасах влаштували фотовиставку на підтримку сонячних дітей (ФОТО)

“Ми такі, як всі”: у Черкасах влаштували фотовиставку на підтримку сонячних дітей (ФОТО)
в Благодійність, Новини, Суспільство

“Ми такі, які всі” – під таким девізом сьогодні в Черкасах пройшла фотовиставка, присвячена сонячним дітям. ЇЇ мета – проста і зрозуміла – показати, що ці діти поряд і вони так само частина суспільства.

У Черкасах і Черкаському районі проживає понад 30 дітей із синдромом Дауна. В місті діє Центр розвитку, в якому діти можуть навчатися, займатися з психологом та дефектологом.

– Спочатку цей Центр розвитку функціонував тільки завдяки Віктору Євпаку (керівник IT-компанії «E-Kreative», – ред.), зараз ми вже є учасниками міської програми “Турбота”. Ми допомагаємо подолати цим діткам мовленнєві і розвиткові проблеми. І це має свої результати. У світі і вже навіть в Україні є приклади, коли діти із цим синдромом закінчують вищі навчальні заклади і навіть отримують роботу. У кожного з цих дітей є свій потенціал, проте довгий час ситуація в суспільстві була така, що вони просто не мали можливості розкритися. Світова практика вже довела, якщо з цими дітками займатися, то вони стануть повноправними членами суспільства – зможуть працювати і навіть створювати свої сім’ї, жити повноцінним життям, – розповіла Оксана Заболотня, голова ГО “Сонячні діти Черкащини”.

IMG_20190803_102330

Фотовиставка як і інші приємні несподіванки для сонячних дітей стали можливими завдяки тому що їхньою долею перейнялися небайдужі люди. В ТРЦ “Depo’t”, в якому й пройшла виставка, вони мали змогу помалювати, поспілкуватися, а також отримали смачні і корисні подарунки від БФ “Деликат”.

– Що таке синдром Дауна я вже трохи знав, оскільки у мого найкращого друга народилася сонячна дитина, – розповів керівник ІТ-компанії «E-Kreative»  Віктор Євпак. – І коли до нас звернулася Оксана Заболотня, ми з командою «E-Kreative» вирішили підтримувати цих діток на постійній основі. Уже чотири роки поспіль ми допомагаємо оплачувати двох спеціалістів, які займаються із дітками з синдромом Дауна. Робили ми з командою і чимало одноразоввих акцій, покликаних показати, що такі діти є і вони потребують від нас особливої любові й уваги.

IMG_20190803_100803

Вони відкриті, щирі і нездатні на лицемірство, і світ має знати про них, переконаний засновник мережі магазинів “Деликат” Олег Хелетій:

“Це дійсно діти сонця. Вони радо йдуть з нами на контакт, завжди усміхнені, готові поділитися із світом своїми емоціями. То чому ми маємо їх відштовхувати? Навпаки, ми маємо показати, що вони такі ж діти, тільки сонячні”.

IMG_20190803_100946

– Ми вже неодноразово підтримували соняних діток і будемо робити це і надалі, – додав Денис Буря, керівник БФ “Деликат”. – Ми влаштовували для них випускний із садочка, вітали з новорічними святами, дарували їм подарунки, коли вони перебували в лікарні. І ми й надалі будемо робити все можливе, щоб суспільство їх цілком прийняло.

IMG_20190803_100823

Також під час сьогоднішньої акції збирали гроші на лікування 5-річного Богдана, який послизнувся на дамбі і впав у воду. Довгий час він перебував у комі, багато тижнів боровся за своє життя, нині його стан стабілізувався, проте лікування триває і потрібна допомога небайдужих, наголосив Руслан Петрик, співвласник мережі магазинів «Деликат»:

“Давайте всі разом допоможемо Богданчику, він дуже хоче жити. Він уже вийшов з коми, переведений з реанімаційного відділення. Я вірю, якщо ми йому допоможемо, то вже незабаром він буде разом з нами і даруватиме нам свої посмішки”.

IMG_20190803_100914

Увагу до діток із синдромом Дауна хочуть привернути і на фестивалі “Mriya-Fest”, який пройде в Черкасах вже 14-15 вересня в Долині троянд. Як повідомила організаторка фестивалю Ірина Хорошаєва, в рамках фесту буде задіяна інклюзивна програма: буде цілий павільйон із розвагами, майстер-класами, цікавими іграми для сонячних дітей і дітей з інвалідністю.

– Так, можливо, ці діти по-іншому реагують на різні буденні для нас явища, вони емоційніші, не завжди вгадаєш як сонячна дитина поведе себе в тій чи іншій ситуації, але це не привід не приймати чи сторонитися від них. Тому я дуже сподіваюся, що наші акції допомжуть суспільству відкрити для них свої обійми, а наша влада долучиться ще більше до їх підтримки, – підсумувала Юлія Іщенко, керівник проектів БФ “Деликат”.

IMG_20190803_104816