На Корсунщині виконали заповіт убитого активіста

в Новини

На могилі Василя Сергієнка встановили кам’яного хреста, а побіля посадили калину. Так він сам написав в одному зі своїх віршів. Побратими ж виконали цей заповіт на роковини від смерті активіста.

До півсотні самооборонівців звідусіль з’їхалися в суботу до Корсунщини. Тут і товариші Василя Сергієнка, і рідні. Анатолій Безуглий досі не може повірити, що друга немає серед живих. Каже: пліч-о-пліч боролися з колишнім злочинним режимом.

– Це велика втрата для нас, – каже чоловік. – Василь мав запальний характер, іноді був різким, але завжди справедливим. Усе своє життя боровся за Україну. І нічого й нікого не боявся. Він у місцевій газеті працював журналістом. Готував викривальні матеріали. За це, напевно, й поплатився життям.

Як нині віддати шану загиблому – товариші довго не роздумували. Василь Сергієнко сам заповів. Ще п’ять років тому у своєму вірші.

– Він попросив, як піде із життя, не тратиться на брилу кам’яну, зате зростить за давнім звичаєм калину, – переповідає один із побратимів-самооборонівців загиблого. – Ще тоді ми перепитали у Василя про можливого хреста на могилі, бо козацького ж роду. А він відповів: «Як заслужу».

20150404_111233

Кам’яного хреста відразу освячують. І гуртом садять побіля нього калину. На вшануванні пам’яті вбитого активіста й очільник області. Уточнює: він тут не як посадовець, а як громадянин.

 – Ми не були знайомі, але я багато про нього чув від активістів, – розповідає Юрій Ткаченко. – Любов Василя Сергієнка до України можна навіть відчути, прочитавши його вірші. Патріотизм у кожному слові. Це справжній Герой України. Сподіваюся, що його кати будуть знайдені й покарані.

2

Такою кількістю людей, які приїхали пом’януть Василя Сергієнка, розчулена його дружина. Вона тут із донькою, зятем й онуком.

– Це так зворушливо, що скільком людям Василь небайдужий, що про нього пам’ятають, – зауважує Валентина Захарівна. – Він дуже любив людей, життя й Україну. Мабуть, її найдужче. Василь був дуже талановитим. Крім віршів, писав і картини. А ще – займався науковою роботою. Тільки не встиг захистити дисертацію – відклав до кінця Революції Гідності…

Нагадаємо, торік 5 квітня Василя Сергієнка знайшли вбитим у корсунському лісі. На його тілі виявили сліді катувань. Правоохоронці ще шукають убивцю активіста.

3

Прес-служба ОДА