У місті Шпола відбулась перша служба українською мовою.
Про це повідомили на сторінці Черкаської єпархії Православної Церкви України.
По завершенні богослужіння настоятель парафії отець Петро Блонський звернувся до громади з вітальним словом з нагоди входу до храму.
“Ми позбулися російської церкви у містечку — це одна боротьба, але лишається ще боротьба за Україну та боротьба за наші душі, тож руки опускати зарано”, – сказав отець Петро.
Нагадаємо, що перша громада УПЦ МП у Черкасах перейшла до ПЦУ ще 29 червня цього року.
Відтворимо хронологію переходу інших церков Черкащини до ПЦУ:
- 10 липня в Чорнобаї парафіяни проголосували за перехід до ПЦУ
- У серпні релігійна громада Святотроїцького собору в селі Іркліїв перестала підпорядковуватися МП.
- 18 серпня у Черкасах відбулися парафіяльні збори щодо переходу церкви Парафії святителя Софронія Іркутського із УПЦ МП до Православної церкви України.
- Також у Кам’янці всі церкви перейшли до ПЦУ.