Розслідування замовного вбивства Юрія Ботнара завершено, підозрюваному загрожує 15 років тюрми (ВІДЕО)

Розслідування замовного вбивства Юрія Ботнара завершено, підозрюваному загрожує 15 років тюрми (ВІДЕО)
в Новини

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо депутата Черкаської міської ради, який організував замовне вбивство на той час заступника міського голови Черкас.

Нагадаємо, 16 липня про зникнення ексзаступника міського голови Черкас Юрія Ботнара повідомив сам міський голова Анатолій Бондаренко. Він зазначив, що його заступник зник ще ввечері 15 липня. Востаннє його бачили о 19:30 годині. А вже 16 липня був затриманий депутат Черкаської міської ради Максим Шадловський, який, імовірно, замовив вбивство Ботнара. Згодом сам Юрій Ботнар у «Фейсбуці» повідомив, що жививй і здоровий.

Також ми писали про те, що за замовне вбивство Юрія Ботнара мали заплатити 20 тисяч доларів. Після вдалого інсценування злочину, організатора вбивства депутата ЧМР Максима Шадовського затримали.

Читайте також: Кого Юрій Ботнар підозрює у замовленні свого вбивства?

За інформацією Державного бюро розслідувань, установлено, що на ґрунті особистих неприязних відносин, які склалися внаслідок розбіжностей поглядів на управлінські процеси в органах місцевого самоврядування міста, один із депутатів міської ради вирішив поквитатися із заступником міського голови та замовити його вбивство.

Для реалізації задуманого він попросив свого знайомого допомогти і знайти виконавця. За це він пообіцяв 1500 доларів США.

Замовник наполягав на тому, що вбивство має бути скоєно з особливою жорстокістю, наприклад, з використанням кислоти, а жертва обов’язково має страждати.

На етапі підготовки до злочину підозрюваний передав посереднику частину завдатку, загалом у сумі близько 500 доларів США, та обговорив із ним час та місце реалізації злочину, шляхи втечі і послідовність знищення доказів.

Депутат планував, що вбивство відбудеться під час його особистої зустрічі із потенційною жертвою. Оскільки у визначений день вбивство не відбулося, депутат вирішив змінити попередній план. Тепер він вимагав, щоб виконавець катував жертву, відрізав йому частини плоті та розчленив його тіло. За це він підвищив суму винагороди до 2500 доларів США.

У ході подальшої спецоперації правоохоронці створили обстановку виконаного вбивства. Замовник злочину під час зустрічі зі знайомим отримав від нього телефон, на якому містилися фотографії, нібито, мертвої жертви.

109101305_2095589537251297_143108985849548567_o

Переконавшись у смерті заступника міського голови, депутат віддав ще 500 доларів США, як оплату за вбивство і пообіцяв решту суми віддати пізніше. Після цього його одразу затримали.

Таким чином, депутат обвинувачується у закінченому замаху на організацію умисного вбивства, вчиненого з особливою жорстокістю (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п. 4 та п. 11 ч. 2 ст. 115 КК України).

До суду направлено обвинувальний акт.

Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк до 15 років.

Детальніше дивіться у відео: