“Сподіваємось, що за 3-5 років це стане звичайним явищем”, – лікар Роман Морару-Бурлеску про трансплантацію органів в Україні (ВІДЕО)

“Сподіваємось, що за 3-5 років це стане звичайним явищем”, – лікар Роман Морару-Бурлеску про трансплантацію органів в Україні (ВІДЕО)
в Відео, Медицина, Новини

Посмертні трансплантації в Україні проводяться вкрай рідко. За словами лікаря-онкоуролога, завідувача центру онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Романа Морару-Бурлеску, люди в нашій країні, на жаль ментально не готові до подібних операцій.

Читайте також: Близько 300 людей на Черкащині потребують пересадки нирки, – Роман Морару-БУрлеску

– Вони вважають, що лікарі будуть вилучати органи незаконно, насправді, це неможливо, адже вилучити орган можна лише після того, як у людини, що має певну патологію, буде діагностовано смерть мозку. Це медичний стан, що має певні критерії та симптоми, які встановлюються консиліумом лікарів.

Лише за певних симптомів та критеріїв можна діагностувати смерть мозку і тоді можна пропонувати донорство, — розповів Роман Морару-Бурлеску.

Минулого року в Ковелі (Волинська область) відбулася подія, яку можна вважати знаковою для української трансплантології: вперше за 15 років провели посмертну пересадку серця.

“Усього було проведено близько 10 таких трансплантацій серця та близько 20 посмертних трансплантацій нирки”, — зазначив лікар-онкоуролог.

Щоб рівень трансплантології в Україні досяг масштабів європейського, про це потрібно говорити, пояснювати, доносити людям. За словами Романа Морару-Бурлеску для України трансплантація є справжнім дивом, а потрібно, щоб це була звичайна робота.

“Ми дуже сподіваємось, що за 3-5 років це стане звичайним явищем”, — наголосив Роман Морару-Бурлеску.

Детальніше про це та багато іншого дивіться у нашому відео:

Авторка Аліка Жаркова