«Сподіваємось, що за 3-5 років це стане звичайним явищем», — лікар Роман Морару-Бурлеску про трансплантацію органів в Україні (ВІДЕО)

в Відео Медицина Новини

Посмертні трансплантації в Україні проводяться вкрай рідко. За словами лікаря-онкоуролога, завідувача центру онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Романа Морару-Бурлеску, люди в нашій країні, на жаль ментально не готові до подібних операцій.

Читайте також: Близько 300 людей на Черкащині потребують пересадки нирки, — Роман Морару-БУрлеску

— Вони вважають, що лікарі будуть вилучати органи незаконно, насправді, це неможливо, адже вилучити орган можна лише після того, як у людини, що має певну патологію, буде діагностовано смерть мозку. Це медичний стан, що має певні критерії та симптоми, які встановлюються консиліумом лікарів.

Лише за певних симптомів та критеріїв можна діагностувати смерть мозку і тоді можна пропонувати донорство, — розповів Роман Морару-Бурлеску.

Минулого року в Ковелі (Волинська область) відбулася подія, яку можна вважати знаковою для української трансплантології: вперше за 15 років провели посмертну пересадку серця.

«Усього було проведено близько 10 таких трансплантацій серця та близько 20 посмертних трансплантацій нирки», — зазначив лікар-онкоуролог.

Щоб рівень трансплантології в Україні досяг масштабів європейського, про це потрібно говорити, пояснювати, доносити людям. За словами Романа Морару-Бурлеску для України трансплантація є справжнім дивом, а потрібно, щоб це була звичайна робота.

«Ми дуже сподіваємось, що за 3-5 років це стане звичайним явищем», — наголосив Роман Морару-Бурлеску.

Детальніше про це та багато іншого дивіться у нашому відео:

Авторка Аліка Жаркова

Можливо Вас зацікавить

Відео
Смертність від штаму «Дельта» на Черкащині збільшилася, — Людмила Кравченко в студії «Вичерпно»
Відео
«Дехто з батьків став на захист»: депутат міськради про ситуацію з насиллям в дитсадку (ВІДЕО)
Відео
«Бюджету розвитку може й не бути», — секретар ЧМР Юрій Тренкін у студії «Вичерпно» (ВІДЕО)