У Черкасах відкрили кримінальне провадження за незаконну вирубку лісу

У Черкасах відкрили кримінальне провадження за незаконну вирубку лісу
в Новини

Черкаською окружною прокуратурою зареєстроване кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу на перехрестях вулиць Лісова Просіка та Можайського, 147.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської обласної прокуратурою.

За даними слідства, рішенням Черкаської міської ради ще 20.12.2007 зазначену земельну ділянку надано в оренду одному з підприємств міста на 49 років під розташування та подальшу експлуатацію, так званих таун-хаусів (будинків стрічкової забудови каскадного типу).

Після відмови 19.12.2017 виконавчого комітету Черкаської міської ради у затвердженні містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, орендар звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання такого рішення протиправним та його скасування.

Черкаським окружним адміністративним судом 09.01.2019 позов задоволено частково та зобов’язано департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради розглянути заяву підприємства щодо видачі містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки біля перехрестя вулиць Лісова просіка та Можайського в м. Черкаси та прийняти відповідне рішення щодо видачі або мотивованої відмови у видачі містобудівних умов і обмежень забудови вказаної земельної ділянки.

Не оскаржуючи зазначене рішення суду, 04.11.2019 Департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради видано відповідний наказ про затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки біля перехрестя вулиць Лісова просіка та Можайського.

Наказом Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради 12.05.2021 були внесені зміни до попереднього наказу департаменту архітектури та містобудування від 04.11.2019 та максимально допустимий відсоток забудови змінено із 7% до 20%.

Перед початком проведення підготовчих робіт, 23.06.2022 уповноваженою комісією Черкаської міської ради здійснено технічне обстеження зелених насаджень, що поблизу перехрестя вулиць Лісова просіка та Можайського в м. Черкаси, і нараховано 262 дерева, що, в свою чергу, відповідно Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045, стало підставою для видалення зелених насаджень.

У межах кримінального провадження проведено огляд земельної ділянки, зафіксовано видалення та здійснено заміри видалених зелених насаджень.

На цей час слідчий за погодженням прокурора звернувся до суду із клопотанням про накладення арешту та заборону вчиняти будь-які дії, спрямовані на забудову земельної ділянки, розташованої за адресою: пров. Олега Кошового, 35, м. Черкаси.

Нагадаємо, 20 лютого в мікрорайоні Лісовий почали зрізати сосни. Знищено вже понад 500 дерев. Забудовник, який планує вирізати 1,2 га лісу, будуватиме там “танхауси”. Детальніше про те, як забудовник отримав дозвіл на будівництво всупереч Генплану міста та судові тяганини, читайте у нашому матеріалі.

Спершу Анатолій Бондаренко відреагував на ці події дописом у фейсбуці, у якому назвав забудовників цинічними вандалами та запевнив, що кожен має відповідати за свої вчинки та за шкоду, яку він наніс суспільству. Далі ж очільнік міста відгукнувся на заклик активістів та приїхав на зустріч з ними.

Наразі небайдужі черкащани роблять усе, аби зберегти вцілілі дерева. Для цього навіть організували чергування, щоб не допустити продовження вирубки лісу. А також активісти створили петицію на сайті міськради, яка зібрала необхідну кількість підписів менше, ніж за день.

Водночас 2 березня, під час минулої сесії, небайдужі громадяни вийшли на акцію протесту, аби привернути увагу депутатів. Таким чином, воно домоглися скасування містобудівних умов із забудовником.