Суд заборонив підприємцю, який вирубав ліс у Черкасах, проводити там будівництво

Суд заборонив підприємцю, який вирубав ліс у Черкасах, проводити там будівництво
в Новини

Сьогодні, 8 березня, суд задовольнив клопотання прокурора і заборонив підприємству, яке вирубало ділянку лісу в Черкасах, проводити її забудову.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Наразі Черкаською окружною прокуратурою здійснюється досудове розслідування за фактом незаконної порубки лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 246 КК України).

За версією слідства одне з підприємств міста Черкаси здійснило незаконну вирубку дерев за адресою: пров. Олега Кошового, 35, м. Черкаси (колишня адреса: м. Черкаси, перехрестя вул. Лісова Просіка та вул. Можайського, 147), для будівництва таунхаусів.

Нагадаємо, що органи прокуратури звернулися до суду з клопотанням про накладення арешту на вказану земельну ділянку.

Наразі досудове розслідування триває. Вживаються заходи до встановлення обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення.

Хронологія подій:

20 лютого в мікрорайоні Лісовий почали зрізати сосни. Було знищено понад 500 дерев. Забудовник, який планує вирізати 1,2 га лісу, збирається будувати там “танхауси”. Детальніше про те, як забудовник отримав дозвіл на будівництво всупереч Генплану міста та судові тяганини, читайте у нашому матеріалі.

27 лютого Анатолій Бондаренко відреагував на ці події дописом у фейсбуці, у якому назвав забудовників цинічними вандалами та запевнив, що кожен має відповідати за свої вчинки та за шкоду, яку він наніс суспільству. 

28 лютого очільнік міста відгукнувся на заклик активістів та приїхав на зустріч з ними.

Наразі небайдужі черкащани роблять усе, аби зберегти вцілілі дерева. Для цього навіть організували чергування, щоб не допустити продовження вирубки лісу. А також активісти створили петицію на сайті міськради, яка зібрала необхідну кількість підписів менше, ніж за день.

Водночас 2 березня, під час минулої сесії, небайдужі громадяни вийшли на акцію протесту, аби привернути увагу депутатів. Таким чином, воно домоглися скасування містобудівних умов із забудовником.

4 березня було відкрито кримінальне провадження за фактом незаконної вирубки дерев.