“Я прошу вибачення у жителів Черкас”: на засідання виконкому завітав підрядник, відповідальний за вирубку дерев

“Я прошу вибачення у жителів Черкас”: на засідання виконкому завітав підрядник, відповідальний за вирубку дерев
в Новини, Суспільство

Сьогодні після засідання виконавчого комітету ЧМР обговорили вирубку дерев на вулиці Лісова просіка. Доєднався до розмови генеральний підрядник “Дніпробуд-центр” Альберт Норченко, який і здійснив рубку лісу.

Про це повідомила журналістка “ВиЧЕрпно” з місця події.

Зокрема, директор Департаменту архітектури та містобудування ЧМР Артур Савін розповів, що забудовник не мав права на вирубку зелених насаджень, адже документи на проведення підготовчих робіт такого права не дають.

Своєю чергою Норченко розповів, що 23 червня 2022 року комісія обстежила дерева і встановила компенсацію за них у 748 тисяч гривень за 262 дерева, які там були обраховані.

Крім того, підрядник зазначив, що він, як громадянин міста, розуміє свій ганебний вчинок щодо вирубки лісу:

“Ми вирубали дві смуги дерев і побачили, що вже не виходить, щоб таунхауси були в сосновому лісі, бо їх мало. Я поспілкувався із забудовником і ми вирішили згодом закупити нові дерева, аби посадити, а зараз вирубати старі насадження. Так, потім я дав команду: “заваліть все, а потім будемо розбиратися з активістами, кому давати гроші, а кому ні”, за що мені соромно. Я прошу вибачення у жителів міста Черкаси. Це не виправдання для наших дій. Забудова не буде перевищувати вказаних 20 % і всі зелені насадження будуть висадженні”.

Також Норченко зробив заяву про те, що його будівництву відверто перешкоджав один із помічників депутата ЧМР. Його імені він не назвав і до правоохоронних органів – не звертався.

“Коли ми вивезли зрізані дерева, до мене підійшов знайомий і передав слова: “передай шефу, що якщо він хоче тут будувати, то має заплатити 150 тисяч доларів.”

Також підрядник повідомив, що буде налагоджувати відносини з активістами та закупить 300 нових дерев, яким би не було рішення суду.

Нагадаємо, 20 лютого в мікрорайоні Лісовий почали зрізати сосни. Знищено вже понад 500 дерев. Забудовник, який планує вирізати 1,2 га лісу, будуватиме там “танхауси”. Детальніше про те, як забудовник отримав дозвіл на будівництво всупереч Генплану міста та судові тяганини, читайте у нашому матеріалі.

Спершу Анатолій Бондаренко відреагував на ці події дописом у фейсбуці, у якому назвав забудовників цинічними вандалами та запевнив, що кожен має відповідати за свої вчинки та за шкоду, яку він наніс суспільству. Далі ж очільнік міста відгукнувся на заклик активістів та приїхав на зустріч з ними.

Наразі небайдужі черкащани роблять усе, аби зберегти вцілілі дерева. Для цього навіть організували чергування, щоб не допустити продовження вирубки лісу. А також активісти створили петицію на сайті міськради, яка зібрала необхідну кількість підписів менше, ніж за день. Тоді, на крайній сесії міськради, після мирної акції проти вирубки дерев та бурхливих обговорень, містобудівні умови скандальному забудовнику таки скасували.

Далі ж суд заборонив підприємцю, який вирубав ліс, проводити там будівництво.